Najbardziej kontrowersyjne procesy sądowe w historii

Spis treści:

  1. Sąd Norymberski
  2. Proces o Jana Pawła II
  3. Proces o Drogę Krzyżową
  4. Proces Mamutowy
  5. Proces o pozew miliardowy

Sąd Norymberski

Sąd Norymberski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych procesów sądowych w historii. Odbył się po zakończeniu drugiej wojny światowej, w Niemczech, w celu osądzenia wysokich rangą nazistów za zbrodnie popełnione podczas wojny. Proces ten wywołał wiele emocji nie tylko w samej Niemczech, ale i na całym świecie.

Proces trwał od listopada 1945 roku do października 1946 roku. W sumie oskarżonych było 22 osoby, jednak zaledwie 12 z nich otrzymało wyroki, a siedmiu skazano na karę śmierci.

Proces o Jana Pawła II

W 1981 roku papież Jan Paweł II został zaatakowany i poważnie ranny przez zamachowca w Rzymie. Zamachowiec został schwytany, a następnie poddany procesowi sądowemu, który wywołał dużo kontrowersji.

Proces trwał tylko kilka miesięcy i zakończył się wyrokiem skazującym na karę dożywotniego więzienia. Jednakże, wiele osób uważało, że proces był przeprowadzony zbyt pochopnie i bez należytej uwagi dla oskarżonego.

Proces o Drogę Krzyżową

Proces o Drogę Krzyżową to kolejny kontrowersyjny proces sądowy. W 1998 roku polscy sędziowie postanowili osądzić artystę Zbigniewa Liber